sakal ekimi bıyık ekimi antalya

Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi nedir, nasıl yapılmaktadır?.. Sorusuna yanıt arayalım. Sakal ve bıyık bölgesinde kılsız olan bölgelerde yeni kıl çıkarmanın henüz bilinen bir yöntemi yoktur. Bu yüzden en iyi yöntem diye adlandırabileceğimiz uygulama olarak sakal nakil işlemi gösterilmektedir.

Sakal ekimi nedir?

Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?
Sakal ekimi nedir, nasıl yapılır?

Bölgesel seyrelmeler, yara ve yanık izlerine bağlı bölgelerde bu yöntemle başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Bu anlamda estetik olarak sorunlu bölgeye, diğer kısımlardan alınan saç köklerinin FUE tekniği ve FUT tekniği ile ekilmesine sakal ekimi, bıyık ekimi ismini veriyoruz. Ayrıca bu yöntemler saçkıran, yara izleri, yanık izleri ve cildin deforme olmasına bağlı sakal ve bıyık kayıplarındaki estetik görünümün düzeltilmesi açısından başarılı sonuçlar vermektedir.

Kimler sakal ekimi yaptırabilir?

Köselik ve dağınık sakal sorunu en sık karşılaşılan sorunlardır. Bu anlamda sakal ekimi uygulanabilir. Bunun yanı sıra kirli sakal görünümünü seven, ancak seyrek ve düzensiz sakal çıkmasından dolayı bırakamayan kişiler bu yöntemlerle sorunlarına çözüm üretebilirler.

Bıyık ekimi nasıl yapılmaktadır?

Saç ekimine benzer işlemlerle, ense köklerinden alınan donör kıllar ile bıyık ekimi yapılmaktadır. Yüzün estetik açıdan sorunlu bölgelerine kıl transferi şeklinde gerçekleşmektedir. Bu işlem gerçekleştirilmeden önce, sorunlu bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır.

Sakal ve bıyık ekimi yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

• Sakal ve bıyık ekimi operasyonu sonrası ilk 1-2 gün yüzün korunması gerekmektedir. Tahriş, darbe ve zedelenme gibi cilde zarar verecek hareketlerden uzak durulmalıdır.

• Ekim sonrası kızarıklıkların ve buna bağlı kabuklaşma sürecinin 3-4 gün içerisinde görülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Kabuklaşmadan sonra, ekim yapılan yerler pembeleşerek iyileşecektir. Bu süre toplamda 1 haftayı bulmaktadır.

• 2. haftanın sonunda ise sorunlu bölge diğer bölgelerden ayırt edilemez duruma gelir. 2. hafta sakal ve bıyık ekiminde iyileşmenin tamamlandığı süredir.

• Sakal ve bıyık ekiminden sonra, 2 ay içerisinde ekim yapılan bölgede kıllar kendini göstermeye başlamaktadır. Yaklaşık bir yıl içerisinde ise tam sakal veya bıyık normal olarak çıkmaktadır.

Sakal ekimi nedir? sorusuna açıklama yapmaya çalıştık. FUE yöntemi ile uygulanan sakal ekim operasyonunda ağrı yoktur.