Saç dökülmesi ve çözümleri

Saç dökülmesi ve çözümleri

Saç nakli yani saç ekimi konulu yazımızda, ilk aşama olarak çalışmaların başlaması için tam olarak hangi bölgelerden saç köklerinin alınması gerektiğini anlatmak istiyoruz. Saç dökülmesi sorunu  yaşayanlar için bilgiler derledik. Başımızın arka kısmında, ense bölgesindeki köklerin dökülmeme özelliği vardır. Buradan alınıp, saç ekimi yapılırsa eğer, daha gür ve canlı şekilde saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca enseden saçlarınız alındı, vücudunuz diğer saçlarınıza daha fazla ilgi (beslenme) duyacaktır.

Saç dökülmesi ve çözümleriBu konunun her aşamasın son derece kritik olup, kulaktan doğma yada sadece reklam amaçlı bazı forum yada internet sitelerinde kendilerini tanıtan kişilere pek itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bilimsel açıdan sizlere Fue yönteminin ne gibi avantajları var anlatmakla başlayabiliriz. Saç nakil aşamasında operasyon zamanı açısından diğer yöntemlere göre daha kısa olup 3-5 saatlik bir zamanın da yeterli olabileceğini hatırlatarak başlayalım.

Saç dökülmesi neden yaşanmaktadır?

Saçlar deri ile beraber alınmadığı için hasar köklerin ve derinin hasar görme ihtimali oldukça düşüktür. Saçlar alınırken ufak, bir miktar ağrı mutlaka olur. Saç ekilecek bölüm iğne ile uyuşturulmalıdır. Bu işleminin yapılmasından dolayı, herhangi bir ağrı yada sızı duymadan 1000’lerce saç ekilmektedir. Özellikle merak edilen bir konu ise, Fue yönteminde, dikiş ve kesi gibi göze hoş gelmeyen sonuçların ortaya çıkıp çıkmamasıdır.

Fue tekniği, kesinlikle iz yapmaz diyebiliriz, fakat işin ehli doktorlar tarafından uygulanırsa. Ensede alınabilecek köklerin sayısında sorun olmalıdır.  Bu durumda ise, Fue tekniğinde kollarınızda yada bacaklarınızdaki kıl ve tüylerinde alınabileceğini söyleyebiliriz. Fakat en etkili ve verimli olacak kısım ensenizdeki bölümdür. Dış görünüşüne önem veren ve piyasada saç çıkartacağını iddia eden çok sayıda ürün satın almış biri iseniz, bilimin ışığında kesin sonucu firmamız aracılığı ile kavuşabilirsin. Bizleri daha yakında tanımak için sizleri sitemize davet etmek istiyoruz.

Ymntem olarak FUE ile kirpik, kaş, bıyık, saç, sakal ekimi yapmanızı öneririz. Bu yöntem ağrısızdır. Üstelik tedavi sonrasında elde edeceğiniz netice çok daha verimlidir. Hair MED’in bir alt markası olan bu web sitesi üzerinden de bize ulaşabilirsiniz. Bizi hemen arayın!